Producenci
Płyta Tarasowa Bruk-Bet Planta 120x100x6 cm – Wapień Muszlowy
Opis
Płyta tarasowa Bruk-Bet Planta 120x100x6 cm – Wapień Muszlowy
Oferujemy monumentalną płytę tarasową Planta od firmy Bruk-Bet w formacie XXL 120x100x6 cm. Wersja w kolorze Wapień Muszlowy to kwintesencja naturalnej estetyki. Kolorystyka ta stanowi harmonijny melanż ciepłych szarości, beżów i delikatnych kremów, wiernie oddając wygląd naturalnych skał wapiennych. Dzięki tak dużej powierzchni pojedynczego elementu, płyty Planta pozwalają na stworzenie nowoczesnych, niemal bezspoinowych aranżacji, które optycznie powiększają przestrzeń i nadają jej luksusowego charakteru.
Płyty wykonane są z betonu szlachetnego o powierzchni płomieniowanej. Ta specyficzna faktura jest lekko szorstka i matowa, co zapewnia doskonałe właściwości antypoślizgowe, a jednocześnie wygląda bardzo naturalnie. Produkt zabezpieczono systemem Lamino Perlon. Jest to trwała powłoka ochronna, która "impregnuje" płytę na etapie produkcji. Dzięki niej nawierzchnia jest odporna na trwałe zabrudzenia (tłuszcz, wino, kawa) oraz działanie czynników atmosferycznych, a woda perli się na jej powierzchni.
- Format 120x100x6 cm: Wielki format idealny do tworzenia "lewitujących" stopni, luźnych ścieżek w trawie lub jednolitych tarasów.
- Kolor Wapień Muszlowy: Ciepła, stonowana kolorystyka (Color-Mix) pasująca zarówno do architektury nowoczesnej, jak i ogrodów w stylu śródziemnomorskim.
- Ochrona Lamino Perlon: Pełna ochrona przed plamami i wykwitami. Ułatwia czyszczenie i konserwację.
- Struktura płomieniowana: Szlachetne wykończenie inspirowane naturalnym kamieniem, bezpieczne w użytkowaniu.
Parametry techniczne i logistyczne
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Bruk-Bet |
| Model | Planta |
| Kolor | Wapień Muszlowy |
| Powierzchnia | Płomieniowana (Color-Mix) + Lamino Perlon |
| Wymiary | 120 x 100 x 6 cm |
| Grubość | 6 cm |
| Ilość na palecie | 6 szt. |
| Ilość m² na palecie | 7,2 m² |
| Waga palety | ok. 950 kg |
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Jak układać tak duże płyty?
Ze względu na wagę i format, montaż powinien odbywać się mechanicznie (przy użyciu chwytaków podciśnieniowych). Płyty można układać na przygotowanej podbudowie (taras) lub punktowo na stabilnym gruncie (ścieżki ogrodowe).
Czy kolor Wapień Muszlowy jest jasny?
Jest to kolor średnio-jasny, będący mieszanką beżu i szarości. Jest bardzo praktyczny, ponieważ drobne zabrudzenia czy kurz są na nim mniej widoczne niż na płytach bardzo jasnych lub bardzo ciemnych.
Co daje ochrona Lamino Perlon?
Zapewnia komfort użytkowania. Płyta nie chłonie wody ani brudu, jest odporna na mchy i łatwo się ją czyści (często wystarczy sama woda).
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Rodzaj | Tarasowe |
| Materiał | Beton |
| Grubość | 6 cm |
| Kolor producenta | wapień muszlowy |
| Odcień | Beżowy |